ЛЛБ №33. Огляд турніру від Павла Будчика

Рекордна кількість учасників – 47 більярдистів зібрались у більярдному клубі «Zovex» на Зеленій, щоб позмагатись в одній з найшвидших видів піраміди – динамічній. Таким рекордом розпочався третій турнір четвертої серії ЛЛБ у Львові. За загальним рахунком – це 33-тій турнір по правилах з «гандикапом».

Забігаючи наперед, скажу, що така велика кількість учасників не дала можливості сформувати «олімпійку» в перший ігровий день. У перший ігровий день визначився лише один учасник цієї стадії – Дмитро Цаценко. Він відправив на додаткову гру у «підвал» Мар’яна Полідовича, перемігши його з рахунком 3-1.

Перший тур змагань пройшов без сюрпризів. Основні фаворити пройшли у наступний тур. Програвши Миколі Цясці 3-2 не зміг пробитись далі Антон Шестакевич. Ще в одній «контрі» Назар Савчак переграв Павла Дуркача. Єдина дівчина – Вікторія Дідушок здобула впевнену перемогу над Юрієм Кардашевським 3-0.

В другому турі верхньої частини сітки всі пари були повними. По «верху» за крок до стадії «плей-офф» пари сформувались наступним чином: Кшик – Рем, Савчак – Пиз, Семчишин – Гуденко, Самсонов – Первак, Міщишин – Сулим, Лапшин – Стахура В. та Мартин – Калявський. Однозначно, ключовим матчем цих пар є львівсько-тернопільське протистояння Мартина і Калявського. Не менш цікавим було поспостерігати за грою Віталія Самсонова.

Тим часом у підвалі завершують свої виступи можливі претенденти на перемогу, а саме Антон Шестакевич та Микола Цяска (до речі, Антон і Микола грали між собою в першому турі змагань). За два кроки від «олімпійки» зупиняється Вікторія Дідушок, яка зазнала поразки від Максима Первака у другому турі змагань 1-3.

Недільний ранок у БК «Zovex» на Зеленій розпочався з матчів верхньої частини сітки. В «олімпійку» вийшли Рем, Савчак, Гуденко, Первак, Сулим, Лапшин і Калявський. На ще одну гру в «підвал» відправились Кшик, Пиз, Семчишин, Самсонов, Міщишин, Стахура В. та Мартин. Не впорались з проходом до «плів-офф» через нижню сітку серед учасників попередніх матчів Самсонов, Пиз та Полідович. Решта учасників додатково розімнувшись продовжили боротьбу у стадії ігор на виліт.

Вже за путівку до ¼ фіналу боротьба загострювалася з перших хвилин. У першому колі стадії плей-оф не було зафіксовано жодного «сухого» результату. З рахунками 3-1 пройшли далі Кшик, Лапшин, Мартин і Рем вони перемогли Цаценка, Бойка, Савчака та Гривняка відповідно. Ще половина зустрічей цієї стадії завершилась у останній, контровій партії. Міщишин переграє Гуденка, Стахура В. – Первака, Сулим – Семчишина, а Хрущ – Калявського.

У чвертьфіналі Ростислав Рем, беручи максимальну фору, перемагає «всуху» 3-0 Ігора Мартина. З таким самим рахунком, але на рівних Віталій Стахура переграє Василя Міщишина. Саша Лапшин в «контрі» все ж «дотискає» Романа Сулима, а Роман Кшик з кулькою «фори» здобуває впевнену перемогу 3-1 над Юрієм Хрущем.

В півфіналі знову не вдається прорватись у головний матч турніру Ростиславу Рему (якому вже кілька турнірів поспіль пророчать перемогу на ЛББ в іграх одною кулею). На цей раз лише одна партія залишила Ростислава за бортом. Поразка 3-2 від Віталія Стахури. У Ростислава це вже четвертий півфінал на турнірах ЛЛБ. Ще одним учасником фіналу став Олександр Лапшин, він переграв Романа Кшика з рахунком 3-1.

Фінальна зустріч стала повтором відбірної, де вже зустрічались Віталій Стахура і Олександр Лапшин. Там переміг Сашко з рахунком 3-1. У фіналі Лапшин був переконливіше налаштований на перемогу і не віддав жодної партії. «Суха» перемога 4-0 і дубль на турнірах ЛЛБ. Попередня перемога була теж у гру однією кулею – комбіновану (ЛЛБ №28). Вітаємо найперспективнішого спортсмена Федерації та бажаємо йому перемог і в подальшому!