1-й етап Кубка Львова за тернополянином

Цими вихідними у Львові розпочали грати один з офіційних турнірів Федерації, а саме Кубок Львова 2017. Все як зазвичай: комбінована піраміда, чотири етапи і шістнадцятеро сильніших у п’ятому, фінальному.
Показник цього турніру за відвідуваністю близький до турнірів ЛЛБ, не добирає, щоправда, по 5-10 учасників до загальної цифри. Та і склад більш професійний. Про перебіг турніру – нижче:

38 учасників як на початок сезону – хороший показник. Присутні майже всі ТОП-гравці ФБСЛо: Юрій Семко, Ігор Мартин, Юрій Фурманчук. Також на змагання завітав гість з Бучача Віталій Калявський. Родина Бойків (Оксана і Роман) також не пропустили таке дійство і прийняли участь у турнірі.

В першому турі змагань при 64-й сітці були зіграні лише 6 зустрічей. Тут фаворити турніру Юра Семко та Ігор Мартин швидко оформили «сухі» перемоги 3-0 над Андрієм Щудло і Юрою Кардашевським відповідно. Андрій Сніданко з тим же рахунком обіграв Богдана Лозинського. Все ж думалось, що Богдан нав’яже боротьбу Андрію, але тайтовий стиль гри Сніданко приніс свої плоди. 3-1 свої зустрічі виграли Кирил Заїкін та Ігор Гарасимчук. В контрі прохід далі забезпечив собі Роман Гелеш.

Другий тур, як і перший, не приніс несподіванок у цей суботній день. Так боротьбу за турнірні очки продовжили всі, хто проходив фаворитом з початку змагань. Єдину правку в цей графік внесла Оксана Бойко, перегравши Антона Шестакевича 3-2. Фіналіст минулорічного фінального етапу Кубка Ростислав Рем в ключовій партії зазнав поразки від Віталія Самсонова.

За крок до 1/8 спинився Ігор Мартин (поразка 3-0 Віталіку Калявському). У «боротьбі стилів» на додаткову гру до «підвалу» відправився Богдан Стахура. Атакувально-відкрита гра Віталія Самсонова не залишила йому шансів (рахунок 3-1). Юрій Семко в контрі переграв Оксану Білик, в тій же п’ятій партії Микола Гуденко зміг спинити Сніданко. Ще одна контра визначила наступного учасника недільних змагань. Ним став Юрій Фурманчук, який обіграв Тараса Фуканчика. Також до стадії плей-офф пройшли Гарасимчук, Гелеш і Хачатрян.

Тим часом у нижній частині сітки вже були перші поразки, а разом із ними – виліт з турніру. Першими за бортом кубка опинилися Арутюнов, Левчик, Кудин, Шиманський та Кардашевський. Далі стало цікавіше: сили розподілились нерівно, про що свідчить те, що матчі завершувались або «всуху» 3-0, або ж в контрі  3-2. Найдовше свою зустріч грали Богдан Стахура і Дмитро Гарасим. У напруженій боротьбі було зіграно всі 5 партій, та сильнішим виявився Богдан Стахура. Він і замкнув преможну вісімку «олімпійців», які пройшли в наступний день змагань. Ними стали Міщишин, Рем, Штогрин, Фуканчик, Мартин, Сніданко та Безлейкін.

Ігри 1/8 фіналу Кубка Львова розпочались одночасно. Досить вправно і швидко зі своїми суперниками впоралися Штогрин, Семко, Хачатрян та Гелеш – сухі перемоги 3-0 (додому поїхали Самсонов, Рем, Безлейкін та Сніданко відповідно). Слідом за ними у чвертьфінал пройшли Калявський та Гуденко, які програли лише по одній партії Фуканчику та Міщишину, натомість вигравши три. Важкі перемоги у кострових зустрічах здобули Гарасимчук і Мартин. Вони у рівних поєдинках здолали Стахуру і Фурманчука.

В чвертьфіналах рахунок у зустрічах розділився 50/50. Дві швидкі гри показали Гелеш і Калявський, з однаковими рахунками 3-0 обігравши Хачатряна і Штогрина. Слідом ще у двох чвертьфіналах ігри звелись у вирішальну партію. Семко зазнає поразки твід свого учня Гуденка, а Гарасимчук вириває право участі в ½ фіналу у Мартина.

Півфінал між Калявським і Гуденко розпочався раніше, ніж визначилися учасники паралельної ½. Так склалось, що першим фіналістом став учасник пари, яка чекала. У протистоянні Ігор Гарасимчук – Роман Гелеш в першій партії повів атакуючий Роман, та Ігор, спинивши ігровий хід Гелеша, зміг виграти три партії поспіль, а заразом і стати першим півфіналістом. Щодо другого півфіналу, то Микола Гуденко зміг нав’язати боротьбу своєму іменитому супернику, але перемогти не вдалось. З рахунком 3-1 до фіналу пройшов спортсмен з Бучача.

Фінальна зустріч, як і належить, стала окрасою турніру. Перші три партії виграв Ігор Гарасимчук і опинився за крок до перемоги. Та ігровий досвід і  спортивна виваженість Віталія Калявського принесли свої плоди – партія за партією скорочував відстань і звів матч у «контру». Моральна перевага в сьомій партії була на боці молодого тернополянина, він і взяв гору в матчі. Вітаємо Віталіка з заслуженою і вольовою перемогою! Фінальну зустріч дивимось нижче:

Всі шістнадцятеро учасників сьогоднішнього ігрового дня зайняли перші шістнадцять сходинок рейтингу. Очолив рейтинг Віталій Калявський (788 очок). На другому місці Ігор Гарасимчук (638 очок), 3-4 місця розділили Гуденко і Гелеш (по 525 очок), 438 очок і 5-8 місця відповідно у Мартина,  Семка, Хачатряна і Штогрина. Ще восьмеро з 375-ма очками в активі замкнули 16-ку лідерів, а саме: Міщишин, Самсонов, Безлейкін, Рем, Фуканчик, Стахура, Сніданко і Фурманчук.