Аматорська ліга №2 і новий переможець

Минулими вихідними у БК «Zovex» завершився другий аматорський турнір з більярду. Змагання зібрали 29 учасників, серед яких переможниця минулого аматорського турніру Оксана Білик. Вклався в рейтингове обмеження Мирон Штогрин, у якого кількість очок відповідала обмеженню –  899. Претендентами на перемогу також були Олег Пиз, Назар Савчак, Павло Дуркач, Василь  Міщишин та Юрій Кисак.

Формат змагань – до двох поразок у сітці, всі матчі велися до трьох перемог. Грали в комбіновану піраміду.

Вже на старті змагань фаворити Назар Савчак та Павло Дуркач одержали поразки. В «підвал» їх відправили Любомир Савчин та Орест Кшик відповідно, матчі завершилися з рахунками 3-2. Міщишин «всуху» обіграв Стружа, Пиз в контрі дотиснув Гнєдкова. Ще одне цікаве протистояння Клемра-Цаценко завершилося перемогою першого. Переможця тут знову ж таки визначила контрова партія.

По максимальному графіку завершили перший ігровий день і зайняли місця в чвертьфіналах Ігор Стадник, Володимир Клемра, Юрій Кисак та Мирон Штогрин.

Гаряче тим часом було і в нижній сітці. Махір Рзаєв отримав поразку від Дмитра Кравцова і покинув боротьбу. До нього приєднались Слєпов, Пашура, Сомик і Струж. Павло Дуркач в одному з турів «підвалу» зупинив Оксану Бойко, яка захищала свій титул переможця першого аматорського турніру. Ще один не менш цікавий матч провели Назар Савчак та Василь Міщишин, гра між ним була передостанньою в нижній сітці. Більярдисти дограли до «контри», де у напруженій боротьбі перемогу здобув Савчак. До слова, Назар одразу став чвертьфіналістом, оскільки його суперник Дмитро Гарасим на вирішальний матч не прийшов.

До чвертьфіналів також пробились по довгому графіку підвалу Нестор Мицак (перемога 3-1 над Олегом Пизом), Олег Гнедков  здолав Ореста Кшика в контрі та Павло Дуркач, який не залишив шансів Роману Кшику (3-0).

Чвертьфінальні матчі пройшли з перевагою одного з учасників. Мирон Штогрин і Павло Дуркач розгромили обіграли своїх суперників Олега Гнедкова та Юрія Кисака. Результати матчів 3-0, а переможці утворили перший півфінал. Не менш вправно провели свої зустрічі і Савчак та Мицак. Все, що змогли зробити їхні опоненти Володимир Клемра та Ігор Стадник, – це виграти по одній партії. З однаковими рахунками 3-1 утворилася друга півфінальна пара: Савчак – Мицак.

Три матчі, які завершували турнірну боротьбу, пройшли у напруженому ритмі, в кожному з них переможця визначала контра. Першим фіналістом став Назар Савчак, який спромігся дотиснути Мицака у вирішальному матчі. Мирон Штогрин склав пару у фіналі Савчаку після п’яти напружених партій, де в останній зіграв впевненіше за Дуркача і залишив того на третьому місці.

У фінальному поєдинку Назара Савчака і Мирона Штогрина боротьба була не менш гострою, ніж у півфіналах. Після чотирьох зіграних партій рахунок був рівним (2-2) і гравці пішли на перерву перед вирішальним підходом до столу. Після цього відбувся останній розбій на турнірі та знову зав’язалась боротьба, у якій вправнішим виявився Мирон Штогрин. Він здобув перемогу в матчі (3-2) і після довгої перерви тріумфував на турнірі, одержавши в якості призу більярдний кий AS.

Варто зазначити, що вступивши у боротьбу, Мирон Штогрин мав рейтинг у 899 очок, а після перемоги він збільшився до 968. Наступні два-три турніри навіть за умови поганих результатів на інших першостях Микола, схоже, пропустить. Перейшов поділку в 899 очок і гравець з Трускавця Юрій Кисак: після стартових 899 очок він завершив турнір з оновленим рейтингом у 916. Наблизились до зони непотрапляння на любительські турніри Назар Савчак та Павло Дуркач: у них 890 та 895 рейтингових очок відповідно.

Вже завтра до більярдних столів у БК «Zovex» підійдуть професіонали, які також гратимуть на рівних, та умови вступу і проведення цієї серії трохи інші. Детальніше читайте за посиланням: https://www.facebook.com/events/1751152178239479/

Третій любительський турнір попередньо запланований на 21-22 квітня цього року. На черзі гратимемо у вільну піраміду. Слідкуйте за новинами на офіційному сайті львівської Федерації, адже можливі деякі зміни.