Друге більярдне півріччя у Львові оголошене відкритим (+календар)

Пірамідний Львів виходить із літньої сплячки, точніше зі спекотного дурману. В суботу аматорським турніром номер 7 у місті стартувало друге півріччя сезону 2018. Як завжди, після невеличкої перерви вливатися у русло більярдної боротьби зголосилося лише 12 учасників, хоча ця цифра не є критичною. Попри таку кількість охочих, умови проведення були незмінними: переможець отримував більярдний кий ТМ «AS», а також цілу купу додаткових бонусів від Федерації та партнера БК «Zovex».

У сітці на 16 учасників 12 гравців минулої суботи почувалися досить комфортно. Дмитро Цаценко, Махір Рзаєв, Юрій Поліщук та Ростислав Рем автоматично пройшли до наступного туру. Ще чотири пари за більярдним столом визначали кращого. Таким чином, Ігор Антонів обіграв Руслана Драгомерецького з рахунком 3-1. Аналогічні результати були зафіксовані у матчах Юрій Бушмін –Богдан Слобода та в яворівському дербі, де зійшлися Ігор Стадник та Богдан Романович. Переможцями з цих протистоянь вийшли Слобода та Романович. Завершили стартовий тур Вадим Слєпов та Олег Василиця, де у вирішальній партії Слєпов дотиснув Василицю.

Другий тур у верхній частині сітки виводив переможців у малий півфінал. Дмитро Цаценко не залишив шансів Вадиму Слєпову (3-1), Махір Рзаєв обіграв Ігора Антоніва (3-1), а Богдан Романович не дав Ростиславу Рему зачепитись за жодну з партій (3-0). Проскочив повз боротьбу на цьому етапі Богдан Слобода, суперник якого (Поліщук) змушений був покидати турнір.

До речі, ситуація, яка склалася з Юрієм Поліщуком може бути показовою. Зігравши на аматорському турнірі №6, в перерві ФБСЛ він зіграв три турніри в рідному Житомирі, які підняли його рейтинг Ело до 960. Збій системи також допустив його в турнір, а цю помилку помітили лише тоді, коли розпочався його матч з Богданом Слободою.

Вдало продовжили боротьбу місцеві ветерани Махір Рзаєв та Богдан Романович, які обіграли Дмитра Цаценка і Богдана Слободу з рахунками 3-2 і 3-0 відповідно. Так ветерани стали першими  півфіналістами змагань.

Тим часом у «підвалі» четвірка переможених у першому турі знайшла своїх суперників. У матчах до двох перемог Ростислав Рем обіграв Олега Василицю з «сухим» результатом, згодом до нього приєднався Вадим Слєпов, який розгромив Ігора Стадника (2-0). У контровій партії Ігор Антонів зміг переграти Юрія Бушміна, а Руслан Драгомерецький витягнув щасливий квиток у вигляді автоматичного проходу далі через неявку Поліщука. У двох наступних турах кращими за своїх суперників стали Ростислав Рем і Вадим Слєпов. Вони змогли пробитися до ½фіналу, де їх вже чекали Рзаєв і Романович відповідно.

У півфіналах боротьба розгорілася на повну, але все ж у «свою» улюблену комбіновану піраміду втримати ветеранів було вкрай важко. Так молодь капітулювала в обох матчах. Махір Рзаєв не залишив шансів Вадиму Слєпову і пройшов у головний матч з рахунком 3-1. Трішки більше часу і нервів витратив Богдан Романович у матчі проти Ротислава Рема. Він зміг вирвати перемогу лише у «контровій» партії. Варто відзначити хорошу гру Ростислава, який після довгої перерви не похитнувся, а навпаки, почав грати дещо стриманіше і влучніше. Користуючись нагодою, вітаю Ростислава з одруженням, яке, мабуть, і стало причиною цієї більярдної паузи. Бажаю довгого і щасливого подружнього життя і усіляких гараздів.

Фінал між добре знайомими Махіром Рзаєвим та Богданом Романовичем пройшов у звичному розміреному темпі відіграшів і позиційної боротьби. Слід визнати, що цей фінал, як і турнір, був повністю Махіра. Фінал він виграв з рахунком 3-1. Не можна сказати, що його суперник грав погано. Справа в тому, що Махір грав на цьому турнірі просто неперевершено. Це був його день. Вітаю з перемогою!

Любителям більярду пропоную звернути увагу на календар подій, які відбудуться протягом серпня-вересня і завершать третій квартал. Обирайте, що вам до снаги, приходьте і перемагайте.