Фінал Lviv Open. Станіслав Тимчій – Ігор Литовченко 8:5

Лучанин Станіслав Тимчій став переможцем турніру Lviv Open пам’яті Романа Коваля.

Львівський стотисячник, що зібрав 128 гравців з усієї України, завершився мало передбачуваним фіналом, в якому зустрілися Ігор Литовченко і Станіслав Тимчій. Головні успіхи більярдиста з Луцька відносяться до 2013 року, коли він став спочатку чемпіоном України (до речі, саме в ZOVEXі  у Львові!) з динамічної піраміди а, потім, і абсолютним чемпіоном. Для Литовченко ж, схоже, саме поточний рік стає найкращим у кар’єрі.

У 11:00 почалися чвертьфінали і, принаймні, один з чвертьфіналістів так і не відійшов від попередніх матчів. Андрій Сеник завершив зустріч 1/8 фіналу проти Ярослава Тарнівецької в 3:00 ночі, і не зміг скласти реальної конкуренції Володимиру Перкуну. Правда, і Перкун почав матч так, що зумів повністю придушити опір суперника. Після розбою Сеника в першій партії Перкун забив 16 з кия, після розбою тернополянина в третій партії ще вісім – 3: 0. Надалі у Андрія були певні шанси, але декілька помилок звели всі зусилля нанівець. «Суха» перемога Перкуноа – 6:0.

Найцікавішим у чвертьфіналі став поєдинок між Марком Плешко і Богданом Рибалко. Після дев’яти партій попереду був Плешко – 5: 4, але Рибалко спочатку рахунок зрівняв, а потім в контр забив вісім з розбою. Майбутні фіналісти виграли з однаковим рахунком 6:3. Литовченко переміг Станіслава Хоруженко, а Тимчій – Олега Мачтакова.

Богдан Рибалко, який цього року став чемпіоном і срібним призером дорослого чемпіонату України, а також дворазовим чемпіоном країни серед юнаків, був фаворитом у матчі проти Литовченко, але вийшло все навпаки. Ігор продемонстрував відмінний більярд, а ось Богдан був явно не в своїй тарілці. Коли ж за рахунку 5:1 на користь Литовченко Рибалко в кінцівці партії отримав шанс дещо скоротити відставання, Ігор забив сьому кулю «дурнем» з виходом. Литовченко тоді ще не знав, яку роль зіграють випадкові кулі у фіналі.

Другим фіналістом, як ви вже знаєте, став Станіслав Тимчій, який обіграв з рахунком 6:4 Володимира Перкуна. І тут фаворитом був більярдист, який програв, але проти чотирьох партій з кия і однієї серії із семи куль, зіграних Тимчієм, Перкун виявився безсилим.

Фінальний матч проходив до восьми виграних партій. Після рівного старту (2: 2) Станіслав зіграв з кия п’яту партію, у відповідь Ігор з кия кладе дві, а потім виграє ще одну партію – 5: 3. У першій половині матчу обидва суперники показали високоякісну гру, друга ж виявилася дещо зім’ятою внаслідок декількох випадковостей.

У ключовий момент дев’ятої партії у Тимчія падає дурень, рахунок замість 6: 3 стає 5: 4, після чого Ігор, що називається, «зламався». Психологічна підготовка ніколи не була сильним місцем Литовченко, і нинішній фінал це підтвердив. Тимчій зрівнює рахунок – 5:5, а в11-й партії падає ще один найважливіший дурень, який остаточно добив Литовченко.

Остаточно розкріпачений Станіслав Тимчій за підтримки вболівавшого за нього залу доводить кількість партій, виграних поспіль до п’яти, перемагає у фіналі з рахунком 8: 5 і стає переможцем першого турніру Lviv Open пам’яті Романа Коваля з призовим фондом 100 000 гривень.

Турнір, який став головною подією більярдного року в Україні, завершений. Чекаємо наступних турнірів, проведення яких, по всій видимості, не змусить себе довго чекати. Львів готовий до прийому гостей.

Ліга любителів більярду дякує за допомогу в організації трансляцій Федерації більярдного спорту Львівської області та більярдній фабриці «Buffalo».