ІІІ етап Кубку Львова за Миколою Цяскою

Шістнадцятеро учасників взяли участь у боротьбі за рейтингові очки на ІІІ етапі Кубку Львова з піраміди. Формат турніру, про які добре знають львівські більярдисти, незмінний: комбінована піраміда, олімпійська система з іграми до двох поразок.

Безперечні лідери львівського більярду Ігор Мартин та Микола Цяска в першому турі отримали впевнені перемоги 3-0 над Віталієм Папакіним (новачок турнірних гонок у Львові) та Кирилом Безлейкіним відповідно. Не відставали від фаворитів і Павло Дуркач та Олег Пиз, не менш твердо перегравши своїх опонентів Дмитра Цаценка та Володимира Тимчишина 3-0.  До них з перемогами 3-1 приєдналися Василь Міщишин та Василь Васильців, які відправили в підвал Олега Сомика та Миколу Гуденка. І на завершення першого туру в контрах Ігор Гарасимчук здолав Дмитра Гарасима, а Андрій Фенич – Махіра Рзаєва.

Другий тур у верхній частині сітки завершився перемогами Гарасимчука, Мартина, Цяски і Фенича, вони і зійшлися в матчах за вихід до півфіналу. Обидві зустрічі дограли до п’ятої партії. Цяска зміг переграти Фенича, а Гарасимчук дотиснув Мартина. Спортсмени відправилися на додаткову спробу вийти в ½.

Тим часом в «підвалі» перша четвірка покинула турнірну боротьбу. Сомик відправив додому Гарасима (3-2), Папакін не залишив шансів Тимчишину (3-0), Безлейкін таки витягнув переможний квиток у контрі з Цаценком, а Гуденко з рахунком 3-1 переграв Рзаєва (реванш за поразку на ІІ етапі Кубку Львова).

Наступна четвірка – переможці попередньої стадії та ті, хто програли у другому колі верхньої стіки, сформували наступні пари: Сомик-Васильців, Папакін-Дуркач, Безлейкін-Пиз та Гуденко-Міщишин. Найцікавіше, що боротьбу у цих зустрічах виграли майже всі учасники «підвалу»: Сомик переграв Васильціва 3-1, Дуркач черговою «сухою» 3-0 обіграв Папакіна, любитель контрових партій Безлейкін цього разу дотиснув Пиза, а Гуденко 3-1 виграв в Міщишина.

Завершувався перший ігровий день двома зустрічами, у яких зійшлися Сомик та Дуркач і Безлейкін з Гуденком. За крок до півфіналу опинилися Дуркач і Безлейкін, обігравши своїх суперників 3-1 і 3-2 відповідно. Після цього були зіграні вчора –  за вихід в ½ боролися Павло Дуркач – Ігор Мартин та Кирил Безлейкін – Андрій Фенич. Фаворит першої пари Ігор Мартин без проблем здолав Павла Дуркача (3-1) і став суперником Миколи Цяски в матчі за вихід в фінал. Затяжна гра Безлейкіна і Фенича добігла до контри, де цього разу Кирилу перемогти не вдалося: Андрій провів чудову кінцівку і дотиснув свого суперника. На нього вже чекав Ігор Гарасимчук, який без поразок подолав верхню частину сітки.

 

  Фінішна пряма ІІІ етапу Кубку Львова у неділю розпочалася з півфіналів. Гра лідерів львівського більярду Ігора Мартина і Миколи Цяски завершилася в контрі. Неймовірний «камбек» вдався Миколі, який, можна сказати, вскочив до останнього вагону. Матч розпочався двома перемогами Мартина, а в третій партії Ігору до перемоги залишалася всього одна куля (3-7 в партії), та Микола зумів її виграти і скоротив відставання. Цяска, маючи моральну перевагу, в четвертій відновив статус-кво (2-2). І у вирішальній партії Микола не схибив і вийшов у фінал з рахунком 3-2.

У матчі Ігор Гарасимчук – Андрій Фенич з самого початку зав’язалась тактична боротьба, яку в першій партії виграв Фенич і повів в рахунку. Точний розбій Гарсимчука в другій і закладений фундамент дозволили зрівняти рахунок, а в третій вперед вже вирвався Ігор (2-1). В четвертій партії Андрій не мав права на помилку, та першим 7 куль зіграв Ігор. Затягнулася тактична боротьба, і Фенич наблизився до свого суперника (7-6). Помилка у відіграші Фенича призвела до «підставки», яку Гарасимчук реалізував і склав компанію Миколі Цясці у фіналі.

Головний поєдинок пройшов за сценарієм одного гравця. Натхненний півфінальною перемогою Микола Цяска не залишив жодних шансів Ігору Гарасимчуку і виграв всі три партії менш ніж за годину. Це перший виступ Миколи на етапах Кубку, переможним гамбітом він увірвався в рейтингову шістнадцятку і зараз посідає 13-те місце. У Гарасимчука це другий фінал, який він програв (вперше капітулювати львів’янина змусив гравець з Бучача Віталій Калявський на першому етапі Кубка). З двома серіями Ігор заочно є учасником фінального етапу і наразі третій у рейтингу. Вітаю Миколу з перемогою, а учасників – з хорошою грою. Пропоную переглянути відеозапис фінального поєдинку:

Нижче наведено ТОП-16 за результатами трьох відбіркових етапів (жирним виділяю переможців етапів):

 1.  Ігор Мартин – 1751;
 2.  Микола Гуденко – 1338;
 3.  Ігор Гарасимчук – 1276;
 4.  Кирил Безлейкін – 1188;
 5.  Роман Гелеш – 1163;
 6.  Олег Сомик – 1063;
 7.  Махір Рзаєв  – 1001;
 8.  Дмитро Гарасим – 970;
 9.  Володимир Тимчишин – 939;
 10.  Віталій Самсонов – 900;
 11.  Богдан Стахура – 900;
 12.  Віталій Калявський – 788;
 13.  Микола Цяска – 788;
 14.  Роман Мотовиляк – 782;
 15.  Мікаель Хачатрян – 751;
 16.  Оксана Білик – 719.

Аналізуючи три етапи, які вже зіграні у Львові, прослідковується спад кількості учасників:

   І-й, зимовий етап 11 лютого зібрав 38 учасників;

   ІІ-й, весняний етап 29 квітня – 25 учасників;

   ІІІ-й, осінній етап 2 вересня  – 16 учасників.
Попереду залишається останній, IV відбірковий етап, який заплановано провести в кінці листопада – прохання стежити за анонсами.

Залишити відповідь