«Камбек» Плешка і дубль на Кубку – огляд турніру від Павла Будчика

«Контровою» партією завершився ключовий матч четвертого етапу Кубка Львова 2016. Визначились 16 учасників, які візьмуть участь у фінальному етапі, що буде проводитись 3-4 грудня. Про перебіг турніру читайте нижче.

Заключний четвертий етап Кубка Львова стартував в суботу у більярдному клубі «Zovex», що на вулиці Патона. Позмагатись, хто вправніший у комбінованій піраміді, і звісно ж, отримати «квиток» у фінальний етап змагань прийшли 42 спортсмени. Для Юри Семка, який є лідером кубкового рейтингу, участь у цьому турнірі була формальністю. Те саме можна сказати і про Ігора Мартина, Олександра Семчишина і Назара Савчака. Щодо турніру, то найрезультативнішим сьогодні виявився Микола Цяска – він забезпечив собі участь у стадії плей-офф трьома «сухим» зустрічами.

Перший тур змагань «проскочила» більша кількість учасників. На порожні клітинки потрапляли здебільшого фаворити турніру. Лише Юрі Семку та Миколі Цясці довелось стартувати з самого початку. Прохід у наступний тур вони забезпечили собі «сухими» перемогами 3-0, відправивши до «підвалу» Андрія Франка та Артура Мєдвєдєва відповідно. У «контровій» партії завершилась цікава і напружена зустріч Ростислава Рема і Антона Шестакевича, де сильнішим виявився Ростислав.

Найпоширенішим рахунком другого туру у горі сітки виявився «сухий» 3-0. Це свідчить, в першу чергу, про перевагу одного зі спортсменів. Семко переграє Полідовича, Міщишин – Тимчишина, Рем – Левкова, Лапшин – Гарасима, Захаров – Білевича, Кузик О. – Бондарука, Цяска – Іваніва і Семчишин – Хруща. Ще три зустрічі визначили переможця в «контрі»: Савчак здолав Кривка, Богдан Стахура свого тезку – Лозинського, Плешко взяв верх над Гуденком.

Тим часом першими боротьбу в турнірі припиняють Франко, Стецишин, Янко, Шестакевич, Дворянин, Бондарук, Левков, Сомик, Первак та Полюхович.

З верхньої частини сітки у завтрашню стадію плей-офф третьою «сухою» перемогою проходить Микола Цяска. Під його «кладку» цього разу потрапляє Олександр Семчишин. За схожим сценарієм до Цяски приєднуються Богдан Стахура та Андрій Плешко, а за ними – Семко, Лапшин, Захаров, Фурманчук і Фуканчик.

У «підвалі» тим часом було не менш гаряче, адже помилка означала вибування. Так у «контровій» партії перегравши Олександра Білевича врятувався Артур Мєдвєдєв (він виграв і наступну зустріч у Махіра Рзаєва 3-1). Також у фінальну частину змагань вдалось пробитись Богдану Кривку, Богдану Лозинському, Ігору Мартину, Василю Міщишину, Назару Савчаку, Мар’яну Полідовичу. В єдиній «контрі» цього етапу достойну перемогу здобув Микола Гуденко, який виявився влучнішим за Олександра Семчишина.

На стадії 1/8 фіналу найспритнішим виявився Юра Семко, він блискавично переграв Артура Мєдвєдєва. Рахунок зустрічі – 3-0. Також досить впевнено з рахунком 3-1 свої зустрічі завершили Лапшин, Фурманчук, Мартин і Фуканчик. Вони лишили «поза бортом» Гуденка, Лозинського, Стахуру Б. та Міщишина відповідно. Найдовше тривали ігри, у яких суперники зіграли максимальну кількість партій – 5. Так Плешко переграє Савчака, Захаров – Полідовича, а Цяска – Кривка.

В чвертьфіналі рахунок «суха-контра» виявився рівним. Лапшин і Цяска досить швидко і рішуче відправили додому Захарова і Фурманчука (обидві зустрічі 3-0). Натомість Мартин лише у п’ятій партії здолав Фуканчика 3-2. Автором доволі нелегкого «камбеку» на цій стадії змагань став Андрій Плешко. Програючи по ходу зустрічі 2-0 Юрію Семку трускавецький спортсмен зміг дати лад нервам і виграти три партії поспіль. З однаковими рахунками 3-1 завершилися півфінали. Граючи дуже серійно Ігор Мартин переграє Миколу Цяску. В більш «тайтовій» Андрій Плешко не залишає шансів на фінал молодому Олександру Лапшину.

Фінальна зустріч, як і належить, ввібрала в себе усі найкращі моменти більярду: серійну та позиційну гру, чудові удари у виконанні обох гравців. Також не обійшлося без долі «фарту». З самого початку ініціативу захопив Ігор Мартин, вигравши 2 партії поспіль. Третю у позиційній боротьбі «бере» Андрій Плешко і скорочує відставання. У четвертій – знову сильніший спортсмен з Трускавця. Наступну партію розбиває Андрій і хибить. Ігор Мартин забиває 5 куль «з кия», потім ще й шосту, та отримавши переможну позицію не справляється з ударом з дому. Андрій забиває 6 куль у відповідь, а після «кидка» його рятує випадкова куля. Ще один підхід і 3-2 – попереду Плешко. Набравшись спортивної злості Ігор Мартин точно розбиває піраміду, а за тим зігрує ще 4 кулі. Після недовгої стадії тактичної боротьби Мартину вдається перевести матч у «контру». У вирішальній партії з розбою влучно грає Плешко. Після ще двох точно зіграних куль зав’язується позиційна боротьба, яка триває недовго. Першим помиляється Мартин і підставляє кулю в центр. Забиваючи два чужих і вицілюючи третій за Андрія знову вступається гра і замість «чужого» вслід йому падає «свій». Забиваючи ще одну кулю з дому, Андрій повів в рахунку 7-0. Шукаючи переможну кулю Андрій підставляє свояка і Ігор скорочує рахунок до 7-2, але віддає атаку в середину. Плешко своїм шансом скористався на 100% і вдруге став переможцем етапу Кубка Львова.

Вітаю Андрія з заслуженою перемогою. Бажаю демонструвати влучну і видовищну гру в майбутніх турнірах.

Нагадаю, що у 2 етапі Кубка Львова у фінальній зустрічі зустрічались сьогоднішні учасники фіналу. Того разу перемогу також здобув Андрій Плешко, щоправда, зробив це, не доводячи до «контри» 4-2.

Про стабільність обох спортсменів свідчать цікаві факти: Ігор Мартин тричі приймав участь у відбіркових етапах Кубку (1-му, 2-му, 4-му) і тричі ставав фіналістом. Андрій Плешко, натомість, виявив бажання зіграти лише в двох етапах (2-й, 4-й). Дві участі – дві перемоги.

Максимальна серія з 10-ти куль за один підхід так і залишилась за Ігорем Мартином.

Кінець турніру визначив не лише переможця, а й учасників фінального етапу. Вже на початку грудня ці спортсмени зберуться, щоб визначити володаря Кубку Львова – 2016:

Залишити відповідь