Лучанин перемагає в Стрию

Черговий турнір пам’яті Сергія Шохіна відбувся минулими вихідними у місті, де жив і працював Сергій Валентинович, – Стрию. Змагання прийняв місцевий БК «Шаровня». До участі цього разу запрошувались усі охочі. Гарантований призовий фонд становив десять тисяч гривень. Дисципліну обрали комбіновану піраміду зі змінами.

Не дивно, що такий формат привернув увагу багатьох місцевих гравців, а також представників інших регіонів. Зіграли тут і лучанин Станіслав Тимчій, Ільчук Максим з Чернівців та Юрій Торба з Білої Церкви. Приїхали змагатись і Юрій Семко, Віталій Калявський, Ігор Мартин, які одразу ж «записались» у фаворити турніру. Прийняв участь і президент Львівської міської Федерації більярду Олександр Білевич, який останнім часом займався лише організаторською роботою і  грав не часто.

У першому турі сітки Михайло Гриник здолав Андрія Сніданка в контровій партії. Ще одна зустріч за повним графіком пройшла між Юрієм Семком та Володимиром Мицьо. Саме ці матчі стали найцікавішими і ключовими на старті.

Без проблем рухались до олімпійки Станіслав Тимчій, Ігор Мартин та Віталій Калявський – фаворити турніру. Компанію їм склав один з найкращих гравців Трускавця Роман Костів. Натомість у Юрія Семка виникли проблеми вже в наступному колі, де він «всуху» поступився Олегу Павелію і відправився на додаткову гру в «підвал». Саме ця четвірка переможців стала першими учасниками плей-офф.

На стадію чвертьфіналів утворились наступні пари: Семко – Ілюшенков, Тимчій – Мартин, Павелій – Калявський та Янко – Костів. Семко і Калявський у своїх зустрічах продемонстрували свою перевагу над суперниками і здобули впевнені перемоги (3-1 та 3-0 відповідно). Дуже цікавою і вартою фіналу виглядала львівсько-волинська пара Мартин – Тимчій, та Станіслав впевнено взяв реванш у Ігора за нещодавню поразку в профлізі міста Львова. Матч завершився з рахунком 3-0 на користь лучанина. Важка боротьба зав’язалася в зустрічі Янко – Костів. Довга гра по відіграшу, в якій кожна куля діставалась вагою неабияких зусиль, завершилася перемогою останнього в «контрі» (2-3).

В обох півфінальних матчах зафіксували однакові рахунки – 3-1. В атакуючому стилі Тимчій переграв Семка. Костіву не вдалося нав’язати боротьбу Калявському, який грав краще і в атаці, і у відіграші. Таким чином визначився суперник Тимчія у фіналі. Ним став Віталій Калявський.

Єдиний матч, який грали до чотирьох перемог, – фінальний поєдинок. Вже з самого початку Станіслав Тимчій пішов у відрив і зробив перший крок до перемоги. Калявський спробував наздоганяти, та це йому не вдалося. Першим до мети виграти чотири партії дістався майстер спорту з Луцька. Загальний рахунок фіналу – 4-2 на користь Тимчія.

УВАГА. Дата проведення міжнародного турніру «Кубок Шохіна» змінюється. Він пройде з 27 по 30 квітня (27 – день приїзду). Місце проведення не змінилося: м. Житомир, БК «Арена».