Львівські спортсмени на житомирській «Арені».

Минулими вихідними в Житомирському БК «Арена» пройшов чемпіонат України з комбінованої піраміди 2018. У турнірі прийняли участь 77 учасників, серед яких такі високі майстри цієї гри як Павло Радіонов, Ярослав Тарновецький, Андрій Тихий, Андрій Клестов, Володимир Перкун , Юрій Смірнов та інші. Місто Львів та місцеву Федерацію спортивного більярду представили четверо гравців, троє з яких пройшли попередній відбір (чемпіонат Львівської області), а саме: срібний призер Олександр Лапшин і чвертьфіналісти Ігор Мартин та  Олександр Семчишин. Четвертим учасником став Богдан Кривко.

Боротьбу на старті першості країни розпочали два Олександри – Семчишин та Лапшин. Перший без проблем переграв харків’янина Сергія Григоряна (4-2). Натомість у Лапшина матч видався важким. Програючи по ходу зустрічі 1-0 та 3-1, Саша зміг зібрати волю в кулак і вирвати перемогу у вінничанина Ростислава Кушка (4-3). Богдан Кривко зустрів неабиякий спротив молодого тернополянина Віталія Свиста і записав на свій рахунок першу львівську поразку з рахунком 1-4.

Ігор Мартин, який отримав порожню клітинку посіву, розпочинав турнірний шлях в другому турі матчем проти одесита Олександра Дихана. Боротьба львівського та одеського КМС-ів завершилась перемогою останнього. Результат 4-2 не на нашу користь –  і Мартин відправився до «підвалу», де для виходу в плей-офф йому треба перемогти двох суперників. Перший з них –  переможець пари Сергій Григорян – Любомир Білий. Перед Богданом Кривком завтра постало завдання не з простих, адже його суперником в нижній сітці став Марк Плешко з Одеси, який не прийшов на гру і автоматично поступився місцевому гравцю Дмитру Волкову.

Щодо попередніх тріумфаторів Семчишина та Лапшина, то хлопці завершили ігровий день на мажорній ноті. Олександр Семчишин технічною перемогою над киянином Максимом Воєводіним (4-0) пройшов далі, а його тезка Лапшин в черговій контровій партії дотиснув житомирянина Олексія Лозицького.

Тим часом в нижній частині сітки першим покинув боротьбу Богдан Кривко. Нерівні сили у поєдинку з одеситом Марком Плешком і закономірний результат 4-0 не на нашу користь. Ігор Мартин дочекався свого суперника, яким став молодий талант з Києва Любомир Білий, і зміг обіграти того лише в «контрі» та зберегти шанс на прохід в олімпійку.

Наступний ігровий день розпочався матчем Ігор Мартин – Анатолій Менюк. Ця зустріч була останньою в нижній сітці. На жаль, нашому спортсмену не вдалося спинити бойовий настрій вінничанина, в результаті – поразка Мартина (4-0), і наших гравців на чемпіонаті залишається двоє.

Вслід за Ігорем Мартином покидає турнір і Олександр Семчишин. В матчі з харків’янином Олегом Галушком наш гравець був попереду (3-1), та фіналіст попереднього туру кубку УБА звів матч в контру, а потім дотиснув нашого більярдиста (5-4). І лише Лапшин продовжив переможний гамбіт: 5-1 перемога над Рубаном, за нею – «суха» (5-0) над Матвєєвим і наш наймолодший учасник чемпіонату потрапляє до вісімки найсильніших!

Чвертьфінальний матч з Олександром Істоміним наш більярдист розпочав впевнено з двох стартових перемог у партіях. Одесит відповів тим самим – 2-2. В п’ятій партії знову сильніший Лапшин, та згодом Істомін відновлює статус-кво – 3-3. Дві наступні стають вирішальним: тактична гра Істоміна не залишає шансів для Лапшина, і цей день стає останнім для львівян на чемпіонаті України. З рахунком 5-3 півфіналістом (на жаль –  для вболівальників зі Львова) стає одесит Олександр Істомін.

Щодо завершення самого Чемпіонату, то суттєвих несподіванок не було. Після перемог у півфіналах над Істоміним і Покусом фінал розіграли Володимир Перкун та Андрій Клестов. Перемігши в “контровій” партії (6:5) свого друга і тренера чемпіоном України з комбінованої піраміди став Андрій Клестов.