Мартин перемагає на старті більярдного сезону у Львові

Після новорічних свят у Львів повернувся новий сезон, який цього вікенду стартував першим етапом Кубку Львова-2018. 28 спортсменів зібрались в БК «Zovex» на Зеленій. Відкритий статус турніру дозволив зіграти гостям з Кропивницького та Житомира. Решта більярдистів представляли Львів та Львівську область.

Змагання проходили за європейською системою у сітці до двох поразок. Усі ігри тривали до трьох перемог.

Безперечно, ключовим матчем першого туру стало протистояння двох «китів» львівського більярду Ігора Мартина і Юрія Фурманчука. Протягом зустрічі тривала тактична боротьба, яка дійшла до контрової партії. Вирішальний ривок до перемоги зробив Мартин і відправив Фурманчука на довгу дистанцію в «підвал». Богдан Лозинський на старті несподівано поступився Володимиру Тимчишину (3-1), а згодом покинув турнір, програвши Юрію Поліщуку з Житомира (3-1). Поліщук до «підвалу» потрапив від кия одного з фаворитів турніру Олександра Лапшина. Гості з Кропивницького впевнено розібралися з місцевими гравцями: Єгор Акімов не залишив шансів Максиму Перваку (3-0), а молода КМС Вікторія Непомненко з аналогічним рахунком розгромила Юрія Кардашевського.

З чотирьох гравців, які розпочинали боротьбу з другого туру, перемогу здобув лише один. Роман Гелеш обіграв свого тезку Кшика (3-0). Семчишин розібрався з Безлейкіним (3-1), ще не розігріті Роман Бойко і Дмитро Гарасим поступилися в контрах вже «теплим» Климу і Цаценку відповідно.

В самому розпалі турнірних баталій стали відомі перші чвертьфіналісти. Практично без шансів для Семчишина провів зустріч Лапшин і переміг з рахунком 3-0. Три наступні матчі завершилися однаковими результатами 3-1: Клим обіграв Мотовиляка, Мартин – Цаценка, а Гелеш, забувши про гостинність, не залишив шансів для Непомненко. Четвірка переможців чекали на своїх суперників вже наступного дня.

Вирішальні матчі «підвалу» розпочиналися в неділю. Змагатись за місця в чвертьфіналах довелося лише трьом парам. Юрій Фурманчук одержав технічну перемогу завдяки Вікторії Непомненко, яка не прийшла на другий ігровий день. На нього вже чекав Олександр Лапшин. Після контрової перемоги над Цаценком Микола Штогрин в чвертьфіналі зустрівся з Ігорем Климом. Суперником Ігора Мартина став Роман Кшик (перемога над Мотовиляком 3-2), а Роман Гелеш дочекався в олімпійку Олександра Семчишина, який переміг Оксану Бойко (3-0).

Першим півфіналістом став Юрій Фурманчук, який впевнено обіграв молодого Олександра Лапшина. Попри те, що Юра поступився у стартовій партії, досвід та вміння перевести гру на свій лад дозволили переломити хід поєдинку і виграти три наступні. Тим часом Ігор Мартин у швидкому матчі розібрався з Романом Кшиком і з тим же рахунком, що й в попередній зустрічі (3-1), зайняв свою сходинку в ½. Першим свого суперника дочекався Фурманчук. В матчі між Ігорем Климом і Миколою Штогрином перемога з рахунком 3-0 дісталась Климу. І останній, найдовший матч, де Роман Гелеш грав з Олександром Семчишиним, завершився в контрі. Семчишину вдалося дотиснути Гелеша і пробитися в трійку кращих.

Півфінали завершилися перемогами фаворитів турніру, про чиє протистояння було сказано на початку огляду. Ігор Мартин не лишив шансів на фінал Олександру Семчишину. Вигравши перші дві партії за 20 хвилин він заклав твердий фундамент для перемоги. В третій партії суперники дограли до 7-7 по кулях. В ендшпілі перемогти міг кожен, адже вели відкриту гру, та більше поталанило Семчишину, і одну партію він відіграв. Наступна ж стала останньою: Ігор Мартин став першим фіналістом турніру. Між Юрієм Фурманчуком та Ігорем Климом матч пройшов за сценарієм першого. Впевненою перемогою (3-1) Фурманчук проходить до фіналу, де на нього вже чекає Мартин.

Цікавий факт: турнір для обох фіналістів завершився так, як і розпочався. Якщо на старті змагань в суботу боротьба була запеклою, то у фіналі добре розігрався Мартин. Партію за партією він прокладав шлях до перемоги і зробив це всуху – 3-0. Таким чином Мартин розпочав свій більярдний сезон з перемоги, а також очолив кубковий рейтинг. Пропоную переглянути решту 15 сходинок, які займають учасники, що зіграли в першому етапі: