Назар Савчак – з любителів в професіонали

Третій етап любительської ліги більярду у Львові завершився сьогодні. За кий ТМ «AS» і квиток до профліги змагалися 24 учасники. По одному кию в свою скарбничку вже поклали Оксана Бойко (1 тур) і Мирон Штогрин (2 тур). Приймав змагання БК «Zovex». На черзі грали у вільну піраміду, яку організатори чергують з комбінованою. Матчі верхньої сітки тривали до чотирьох перемог, нижньої – до трьох. Цього вікенду склад учасників від Львова розширився на сусідні Жовкву і Болехів. Завітали позмагатись і гравці з Житомира та Хмельницького.

Старт змагань пройшов в напруженій боротьбі. Про це свідчить лише дві «сухі» перемоги. Одну з них Роман Кшик здобув над Володимиром Басистим, іншу Нестор Мицак отримав в боротьбі проти Олега Васильчука. Оксана Бойко обіграла Тараса Білича (4-2). З таким же рахунком Савчин здолав Гачка, Гнедков – Цаценка, а Сомик – Бушміна. Також до наступного туру пройшли Дунець і Рзаєв.

Далі по верхній сітці Оксана Бойко обіграла Дмитра Гарасима (4-1), та в наступному матчі за вихід в ¼ поступилась Геннадію Рудевичу (4-3), який перед тим в контрі виграв у Юрія Дунця. Любомир Савчин продовжив переможний курс в матчі з Мікаелем Хачатряном (4-2), а згодом обіграв і Махіра Рзаєва (4-1). Досвідченому Рзаєву, який переміг у ветеранській лізі, мабуть, не витачило часу на відновлення сил після матчу з Володимиром Клемрою, де останній переміг в сьомій партії (4-3).

Ще двома чвертьфіналістами, які пробились у вирішальну стадію без поразок, стали Павло Дуркач та Назар Савчак. На своєму шляху вони здолали Мицака та Левицького і Кшика та Сомика відповідно. Савчак обох суперників зміг «дотиснути» лише у вирішальних партіях.

Тим часом після трьох турів «підвальних» ігор стали відомі ще четверо учасників плей-офф. Оксана Бойко і Махір Рзаєв – єдині учасники, які пройшли далі після поразок у вирішальній стадії верхньої сітки. Оксана в контрі обіграла Нестора Мицака (3-2), а Махір розгромив Романа Кшика (3-0). Володимир Клемра, який на ранній стадії турніру потрапив у “підвал”, вийшов в олімпійку, обігравши Васильчука і Сомика (3-2 і 3-0 відповідно). Вісімку фіналістів замкнув Юрій Дунець, якому вистачило сил перемогти Бушміна, Гарасима і Левицького.

Ігри до чотирьох перемог в ¼ фіналу завершились з різними результатами. Назар Савчак взяв впевнений реванш за поразку в півфіналі першого любительського турніру у Оксани Бойко. Він не залишив їй жодних шансів і завершив матч «всуху» (4-0). Любомир Савчин з рахунком 4-1 обіграв Юрія Дунця. Махір Рзаєв довів, що не випадково опинився у фінальній стадії, і виграв у Павла Дуркача (4-2). Контра у матчі між Геннадієм Рудевичем і Володимиром Клемрою завершилась перемогою останнього. Цікаво, що це третя зустріч Рудевича, яку він провів по максимальному графіку, тільки от дві попередні виграв, та впоратись з Клемрою не зміг.

Неабиякий тиск відчувався у півфінальних іграх. Володимир Клемра у матчі проти Любомира Савчина знову дотягнув до контрової партії, яку все ж виграв, і став першим фіналістом змагань. Не менш напружено пробігала і паралельна зустріч між Назаром Савчаком та Махіром Рзаєвим. Зі старту поєдинку гравці йшли на рівних, та далі Савчаку все ж вдалося вирватися вперед і переможно завершити матч (4-2).

У фінальному матчі зійшлися дуже досвідчені гравці – Назар Савчак та Володимир Клемра. У обох на високому рівні відпрацьована гра у вільну піраміду. Не дивно, що протягом всього матчу рахунок був однаковим. Савчак виходив вперед – Клемра наздоганяв. Так гра дійшла свого апогею при рахунку 3-3. У вирішальній партії впевненіше та влучніше зіграв Савчак і вирвав перемогу (4-3). Третій більярдний кий знайшов свого власника. Ним з третьої спроби став Назар Савчак.

Щодо рейтингу, то переможець сьогодні перетнув любительський бар’єр рейтингу Ело, який складає 899 очок. На рахунку Савчака після цієї перемоги 920 очок і, схоже, наступний турнір цієї серії він пропустить. Максимально до зони виходу з любителів наблизився Павло Дуркач, у якого зараз 898 очок. Також до відмітки в 899 очок наближаються Оксана Бойко (852), Володимир Клемра та Любомир Савчин (по 856).

Нагадуємо, що в кінці квітня Федерація більярдного спорту міста Львова запрошує до більярдних столів студентів ВНЗ міста. Прийняти участь можуть всі охочі спудеї. Детальна інформація та умови участі будуть доступні згодом на офіційних ресурсах організації.