Огляд VIII етапу Кубку України серед сеньйорів і ветеранів

Три дні поспіль у Львові на базі обох БК «Zovex» ветерани та сеньйори визначали сильнішого у восьмому етапі Кубку України. Відбіркові ігри ветеранів приймав «Zovex» на Зеленій, сеньйори визначали сильнішого на Патона. Півфінальні та фінальні ігри обох груп проводились теж на Патона. Розігрують. Загалом в обох вікових категоріях на турнірі взяли участь 55 більярдистів (17 – ветерани (1961 р.н. і старші) та 38 – сеньйори (1962-1976 р.н.)). Найстарший учасник змагань – киянин Анатолій Шиманський 1944 р.н.

Хоча сеньйорів на змаганнях було вдвічі більше, ніж ветеранів (38 учасників), попередні ігри завершились практично одночасно. Такий показник говорить лише про ведення більш відкритого, атакуючого стилю гри серед молодших учасників змагань, ветерани ж свої поєдинки розігрували і по 5-6 годин поспіль. Два дні напруженої боротьби визначили півфіналістів, ними стали:

ВЕТЕРАНИ. Анатолій Маліванчук (перший й останній чемпіон СРСР з більярду) родом з Шаргорода та Святослав Іванів з Червонограда. Другий, не менш цікавий півфінал, – Микола Зимак з Чорткова та Степан Мирончук з Кропивницького. Найстарший представник цього ігрового дня – «Дядя Толя Маліван» 1946 року народження.

СЕНЬЙОРИ. У цій групі за крок до фіналу опинився Олександр Новіков з Нікополя. За вихід у головний поєдинок турніру його візаві –  львів’янин Микола Штогрин. У другому матчі зійшлись Олег Орлянський з Кам’янця-Подільського і киянин Антон Парінцев.

У ветеранів обидва півфінали завершились з однаковими рахунками 4-0. Не зміг втримати натиск і атакуючу гру Анатолія Маліванчука представник Червонограду Святослав Іванів. В іншому півфіналі Микола Зимак не зміг виграти жодної партії у Степана Мирончука.

Фінал між цими більярдистами видався доволі драматичним. Першу партію виграє Анатолій Маліванчук. Далі – три поспіль за Степаном Мирончуком, і від перемоги його відділяє лише одна партія. Та дядя Толя грає просто блискуче, і надає грі статус  «контрової» 3-3. У вирішальній партії напруження просто зашкалює. Вже з розбою штрафується Маліванчук, а за ним через декілька ударів і Мирончук (рахунок стає -1:-1). Та після кількох відіграшів позиція розкривається і вже 5-1 по кулях попереду спортсмен з Кропивницького. Затягується тактична боротьба, в ході якої фінальна «контра» завершується в останній кулі. Спроби атак по відіграшу не дають результату. Першої помилки допускається Мирончук. «Маліван» точний. 4-3 (8-7 по кулях у «контрі») і відомий перший учасник Суперфіналу – Анатолій Маліванчук.

У сеньйорів півфінальні ігри мали схожий до ветеранських характер. У першій зустрічі розгромною перемогою над Миколою Штогрином 4-0 у фінал проходить Олександр Новіков. В другому півфіналі Антон Парінцев впевнено переграє Олега Орлянського 4-1. Фінальна зустрічі, як і в попередній віковій категорії завершилась в «контрі». Тут перемогу і путівку в Суперфінал здобув Антон Парінцев.

Суперфінал завершився перемогою Антона Парінцева. Анатолій Маліванчук в цій зустрічі зміг виграти лише дві партії. Загальний рахунок 4-2. Слід окремо заханачити, що окрім маси позитивних емоцій і статусу переможців восьмого етапу Кубку України та абсолютного переможця змагань учасники були мотивовані хорошим призовим фондом від спонсора змагань

Залишити відповідь