Оновлений формат чемпіонату Львова: “контровий” Калявський

Відкритий чемпіонат міста Львова, який прийшов на заміну колишньому кубку Львова, пройшов цими вихідними у БК«Zovex». Відтепер вісімка кращих за рейтингом розпочинає участь з основної стадії (плей-оф), де очікує на ще вісьмох більярдистів з кваліфікації. Аматорські турніри відтепер можна назвати відбірковими, адже вісімка кращих вступає в кваліфікаційну боротьбу безкоштовно. Це ще не всі нововведення, але наразі цього досить, аби зрозуміти, що формат турніру сильно оновився. Детальніше я підготую додаткову інформацію, а зараз повернемося до змагань.

Боротися за перемогу окрім львів’ян, господарів турніру, приєдналися гравці з області, тріо ковельчан та один гравець з Тернополя. Не було тут і групового етапу, якому вже досить давно віддають перевагу у проведенні офіційних змагань.

Одним з перших до основної стадії пробився півфіналіст аматорського турніру з динамічної піраміди в луцькому БК «Жорж» Олександр Чамбула. Він один за одним перемагав своїх опонентів Василя Міщишина (4-2), Ростислава Рема (4-0) та Назара Півня (4-2). Аби потрапити до вісімки «обраних», лише по два матчі знадобилося Віталію Самсонову, Ігору Гарасимчуку та Андрію Щудлу, які потрапили на стартові «хрести» сітки.

Шанси на прохід до плей-оф зберігалися навіть у тих, хто програв перший раз, адже сітка велася до двох поразок. Мікаель Хачатрян, який поступився у вирішальному раунді по верху, зміг одержати перемогу в додатковій грі, де здолав ковельчанина Василя Федорука у вирішальній партії. До Мікаеля приєдналися Іван Шимечко та Назар Півень, які також вхопили останній шанс. Єдиним, хто подолав всю дистанцію «підвалу», став Роман Дзікун. Спершу він впевнено обіграв Кирила Безлейкіна (4-1), згодом розгромив Ростислава Рема (4-0) і ще раз з рахунком 4-1 у вирішальному матчі взяв гору над Василем Васильцівим.

Після завершення кваліфікації у гру вступили восьмеро найсильніших: Віталій Калявський, Ігор Мартин, Олександр Лапшин, Богдан Кривко, Юрій Фурманчук, Роман Мотовиляк, Ігор Душек та Богдан Лозинський.

Віталій Калявський, який встиг розім’ятись на відкритому чемпіонаті тернопільської області з вільної піраміди, де посів третє місце, впевнено розпочав сухою перемогою над Іваном Шимечком. За ним з рахунком 5-1 завершилися матчі, де Юрій Фурманчук обіграв Ігора Гарасимчука, Богдан Кривко – Романа Дзікуна, а Ігор Мартин не дав шансів Назару Півню. Олександр Лапшин приєднався до фаворитів з перемогою над Мікаелем Хачатряном (5-2), так само і Богдан Лозинський розібрався з Андрієм Щудлом. На цьому тріумфи сіяних гравців завершилися: Олександр Чамбула «зняв» з боротьби сіяного Романа Мотовиляка (5-3), а Віталій Самсонов у своєму стилі в контрі обіграв Ігора Душека.

Чвертьфінали пройшли більш прогнозовано і завершилися без несподіванок: Олександр Лапшин розгомив свого тезку з Волині Чамбулу (5-0). Юрій Фурманчук продемонстрував дуже сильну гру проти Богдана Кривка – в результаті перемога Юрія з рахунком 5-1. Віталій Самсонов зміг відіграти в провідного львівського пірамідчика Ігора Мартина лише дві партії. Решта залишилася за останнім, і Мартин долучився до четвірки кращих. Деякий час Богдану Лозинському вдавалося тримати інтригу в матчі проти Віталія Калявського, але так тривало лише до рахунку 2-2. Після цього тернополянин, який представляє львівську Федерацію, виграв три партії поспіль і замкнув квартет переможців чвертьфінального туру.

У півфіналі між Ігорем Мартином та Олександром Лапшином розгорілася запекла боротьба з самого початку матчу. Стартовий фрейм виграв Мартин, та Лапшин зміг його наздогнати, а згодом і повести в рахунку (2-1). Проте Мартин впорався з завданням і урівноважив шальки терезів. Ще один обмін партіями, де Ігор знову змушений був наздоганяти, – і на табло 3-3. Сьома партія стала переломною: Мартин повів в рахунку та зміг наблизитись до перемоги. Намагаючись перевести боротьбу в контру, Лапшин допустився помилки, якою не без фортуни (випадкова куля) скористався його суперник.  Ігор Мартин перемагає з рахунком 5-3 і виходить у фінал.

Паралельно Юрій Фурманчук дав справжній бій Віталію Калявському. Матч був дуже яскравим і водночас напруженим. Як і буває в таких зустрічах, переможець визначився у контрі, де краще зіграв Калявський.

Довга фінальна дистанція до семи перемог обіцяла цікаве видовище. Так і сталося: у вирішальному поєдинку були і «вкрадені партії», де Мартин відігрався, поступаючись 2:7 за кулями, і не один підхід, де гравці забивали по вісім «з кия». Фінал добіг контри, де Мартин отримав хорошу позицію і міг перемогти, але схибив на простому ударі (але хіба може бути простим удар в контрі фінального матчу?) і Калявський вже не підпустив його до столу. З рахунком 7-6 Віталій Калявський здобув перемогу у першому етапі відкритого чемпіонату міста Львова, мої вітання.

В наступному етапі зі стадії плей-оф боротьбу розпочнуть Віталій Калявський, Ігор Мартин, Олександр Лапшин, Юрій Фурманчук, Богдан Лозинський, Олександр Чамбула, Віталій Самсонов та Богдан Кривко.