Перемога Іваніва перед сезонними канікулами

Спекотне літо Федерація більярдного спорту міста Львова, як правило, перечікує у відпустці, тим самим даючи спортсменам перепочити, набратися сил та мотивації для продовження боротьби. Вчора у БК «Zovex» під егідою ФБСЛ було проведено останній турнір першого півріччя, який і став початком відпустки. Втретє біля столів зібрались ветерани, аби визначити переможця третього туру відповідної ліги.

Позмагатися цього вікенду виявили бажання 18 учасників з різних регіонів Львівської області. Турнір проводився у дві стадії: груповий етап, за результатами якого 10 кращих виходили в фінальну стадію та олімпійка. Ігри плей-офф проходили за олімпійською системою до першої поразки.

У першій групі, де змагалися п’ятеро учасників, двома «сухими» і стількома ж контровими перемогами забезпечив собі прохід з першого місця Мирон Штогрин. За ним розмістився гравець з Червонограду Богдан Подоляк, якому в чотирьох зустрічах не вдалося обіграти лише Штогрина. Оскільки третя сходинка у групі з п’яти учасників теж виводила гравця в олімпійку, то Сергій Пашура зумів завоювати її і залишитись у боротьбі. Василь Тесля та Микола Товстяк посіли непрохідні четверту-п’яту сходинку і покинули боротьбу в цьому етапі.

У другій групі лідирував активіст ветеранського руху у Львові Махір Рзаєв. Він виграв у всіх без винятку суперників і став одноосібним лідером в групі. В олімпійку з другої сходинки пройшов гравець з Яворова Ігор Стадник, який останнім часом є частим гостем більярдних турнірів у Львові. На третій позиції завершив боротьбу і пройшов до ігор на виліт Олег Сомик. Поза бортом опинилися Віктор Гула та Яромир Самагальський.

Ще в двох групах, третій і четвертій, де боролись по четверо спортсменів, боротьба завершилася перемогою Богдана Романовича та Святослава Іваніва (в третій) і Олега Василиці та Ігора Антоніва (в четвертій).

Шістка переможців групового етапу, які продемонстрували найкращі індивідуальні показники, автоматично отримала посів до чвертьфіналу. Найкраще у групах виступили: Ігор Стадник, Олег Василиця, Богдан Романович, Ігор Антонів, Мирон Штогрин та Махір Рзаєв. Ще дві пари утворилося на стадії 1/8 фіналу. Святослав Іванів отримав у суперники Сергія Пашуру і обіграв того «всуху». Олег Сомик змагався за прохід далі з Богданом Подоляком і зміг обіграти досвідченого гравця з рахунком 3-1.

Бажання перемогти і рівень гри суперників були такими сильними, що три з чотирьох матчів у чвертьфіналах завершились контрами. Олег Сомик досить несподівано обіграв одного з фаворитів турніру Мирона Штогрина (3-2). Ігор Стадник у вирішальній партії здолав Олега Василицю, а Ігор Антонів зміг «дотиснути» чемпіона України Богдана Романовича. В єдиному матчі, де обійшлося без вирішальної партії, Святослав Іванів обіграв Махіра Рзаєва з рахунком 3-1.

Першим крок до перемоги у півфіналі зробив найстарший учасник Святослав Іванів. Досвід і вміння вести тактичну гру не залишили шансів для його суперника Ігора Антоніва: Іванів здобув впевнену перемогу з рахунком 3-0. Тим часом за сусіднім столом ще один квиток у фінал розігрували Олег Сомик та Ігор Стадник. Перша партія завершилась перемогою гравця з Яворова, і Сомику довелося наздоганяти, з чим він впорався та в запеклій боротьбі зрівняв рахунок. Третя партія не відрізнялась від попередніх за своїм перебігом. Довга боротьба, яка тривала щонайменше годину, завершилася перемогою Сомика, і він опинився за крок до перемоги (2-1). Та не все було так просто: ще година гри по відіграшу, і Стадник відновлює статус-кво, а матч переходить у завершальну стадію. У вирішальній партії сильнішим виявляється Олег Сомик, який і проходить у фінальний матч.

У фіналі до трьох перемог за партіями між Олегом Сомиком та Святославом Іванівим фаворитом був останній. Досвід гри в піраміду і вміння вичікувати слушні моменти для атак надавало явну перевагу гравцю з Червонограда. Вже з перших хвилин стало зрозуміло, що шансів у Олега Сомика проти досвідченого Іваніва дуже мало. Матч завершився з розгромним рахунком 3-0 на користь останнього. Вітаю Святослава з перемогою і бажаю радувати глядачів якісною грою на більярді попри свій поважний вік.