Перемога Рзаєва на турнірі ветеранської ліги

Перший тур ветеранської ліги з більярду у Львові був присвячений, як це не сумно, пам’яті Шохіна Сергія Валентиновича, який пішов з життя у віці 55 років.

На змагання приїхали 20 учасників 1968 року народження і старші. Львів, Самбір, Стрий, Новояворівськ і Червоноград – таку широку географію серед учасників-ветеранів зустрінеш не часто. Найстаршими представниками стали гравці з Червонограду Святослав Іванів (1949 р.н.) та Богдан Подоляк (1950 р.н.). Наймолодші – Віктор Гула, Роман Кудин та Мирон Штогрин (всі 1968 р.н.). Дисципліною проведення обрали комбіновану піраміду зі змінами. Матчі в групах тривали до двох перемог, олімпійка – до трьох.

Ініціатор турніру Махір Рзаєв зазначає: «Звісно, на першому місці в учасників була не перемога, а вшанування пам’яті Сергія Валентиновича. Попри погані погодні умови до змагань долучилися Віктор Гула та Роман Кудин з Самбора, також завітали до обласного центру представники Яворівщини Андрій Городиський, Ігор Стадник, Богдан Слобода, Богдан Романович та Богдан Жук. Гравці більярдної спільноти Стрия, незважаючи на довгу турнірну перерву, теж зіграли на змаганнях. Нажаль, не змогли приїхати Сергій Роман з Дрогобича і Юрій Дунець з Жовкви.»

Формат турніру передбачав групову стадію (кваліфікацію) і олімпійку. З груп по п’ять учасників в плей-офф виходили троє. Переможці групової гонки потрапляли одразу в стадію чвертьфіналу. Ще двоє потрапляли у стикові матчі 1/8 фіналу.

У першій групі першу-другу сходинки з однаковим результатом (по три виграні матчі) розділили Мирон Штогрин та Яромир Самагальський. У першого результат за виграними-програними партіями був кращим і він пройшов одразу в ¼ фіналу. Третім у стадію плей-офф пробився ініціатор турніру Махір Рзаєв. Тезки Миколи Медвєдєв і Товстяк груповий етап не пройшли і покинули боротьбу.

Друга група підкорилась Роману Кудину. Йому вдалося обіграти всіх суперників, серед яких  був і відомий львівський ветеран Володимир Смольницький. Останній вийшов з групи на другому місці. Третє місце завоював Андрій Городиський. Орест Кшик і Богдан Жук не змогли виграти необхідну кількість матчів для виходу з групи і припинили турнірну гонку.

Переможцем і чвертьфіналістом у третій групі став Віктор Гула. Компанію в олімпійці йому склали Ігор Стадник і Богдан Подоляк. Не вистачило сил для проходу далі Богдану Слободі і Любомиру Ключику. Найстарший учасник в четвертій групі Святослав Іванів з Червонограду – єдиний КМС на цьому турнірі – підтвердив свій статус і обіграв усіх “переслідувачів”. Другим до вирішальної стадії пройшов Богдан Романович, третє прохідне місце дісталося Василю Теслі. Львів’яни Ігор Антонів та Володимир Тимчишин не змогли подолати груповий етап.

На стадії 1/8 фіналу утворилось чотири пари учасників, які боролись за вихід у чвертьфінал. Найдовший матч цієї стадії зіграли Махір Рзаєв і Богдан Романович. Найцікавіше, що завершився він перемогою Рзаєва (3-0). Набагато швидше і також «всуху» Володимир Смольницький обіграв Богдана Подоляка. Василь Тесля виграв в Яромира Самагальського (3-1), а Ігор Стадник в контрі «дотиснув» Андрія Городиського (3-2).

Чвертьфінали пройшли у дуже напруженій боротьбі. Три матчі з чотирьох закінчилися в контрах. Такий результат свідчить про те, що гравці практично «вигризали» кожну кулю у запеклій боротьбі. Найцікавіше протистояння на цьому етапі Махір Рзаєв – Мирон Штогрин завершилося перемогою Рзаєва (3-2), з аналогічним результатом Кудин обіграв Теслю, а Гула – Смольницького. Матч Святослава Іваніва та Ігора Стадника, сили яких були явно не рівними, добіг кінця, а перемогу здобув досвідченіший Іванів з рахунком 3-1.

Півфінальні ігри пройшли в менш напруженому ритмі. Святослав Іванів знову ж таки завдяки великому досвіду обіграв Віктора Гулу «всуху» (3-0). До ного у вирішальний матч турніру приєднався Махір Рзаєв. Йому вдалося здолати Романа Кудина з рахунком 3-1.

Фінальна гра, у якій зійшлися Махір Рзаєв і Святослав Іванів, завершився у вирішальній п’ятій партії. По ходу всього матчу шальки терезів коливалися то в одну, то в іншу сторону, та у вирішальній партії перемогу здобув Махір Рзаєв. Святослав Іванів посів друге місце.

Нагадуємо, що наступними вихідними в місті Стрий у БК «Шаровня» пройде ще один турнір пам’яті Сергія Шохіна. До участі запрошуються усі охочі.

Міжнародні змагання на «Кубок Шохіна» відбудуться 20-23 квітня в БК «Арена» (м. Житомир). До участі запрошують гравців 1988 р.н. та старших.