Як змагалися на п’ятому аматорському

П’ятий тур аматорської ліги у Львові провели протягом одного дня. 20 учасників у сітці на 32 спортсмени встигли визначити переможця в дистанції до чотирьох перемог у верхній і до трьох – у нижній сітці. Цей показник свідчить про хорошу підготовку гравців-аматорів, рейтинг Ело яких не перевищує 900 очок. Змагалися місцеві більярдисти, компанію яким склали спортсмени з Житомира, Вінниці та Хмельницького.

На стартовий тур випало лише чотири матчі, два з яких завершилися в контрах: Любомир Савчин обіграв Яромира Самагальського, а Богдан Слобода дотиснув Юрія Поліщука. Решта зустрічей мали також однакові рахунки – 4-2. Тут Микола Товстяк поступився Дмитру Довганю, а Вікторія Дідушок – Миколі Левицькому.

Наступний тур сформував вісім повних пар, переможець яких опинявся за крок до чвертьфіналу. Три зустрічі завершилися «всуху»: Любомир Савчин розібрався з Оксаною Бойко, Андрій Загайнов виграв у Романа Дзикуна, а Дмитро Цаценко розгромив свого тезку Довганя. З рахунками 4-2 Олег Сомик обіграв Василя Васильціва, Максим Левицький – Нестора Мицака, а Юрій Бушмін виявився влучнішим за Руслана Драгомерецького. Богдан Слобода здобув чергову контрову перемогу над Сергієм Пашурою, а Руслан Савич був вправнішим за Олега Гнедкова у вирішальній партії.

У матчах за вихід до чвертьфіналів відчувалась перевага одного з учасників. На цьому етапі добре виступив Олег Сомик, що впевнено переграв Любомира Савчина (4-0), також «сухою» відзначився Максим Левицький, який наніс поразку Юрію Бушміну. Ще двоє чвертьфіналістів визначались в парах Андрій Загайнов – Богдан Слобода та Руслан Савич – Дмитро Цаценко. Обидва матчі завершились з рахунком 4-1, де перемогли Загайнов та Савич.

Тим часом в «підвалі» покинули боротьбу Дмитро Довгань, Юрій Поліщук, Сергій Пашура і Микола Товстяк. Із завданням виходу в плей-офф через нижню сітку впорались Дмитро Цаценко, який обіграв Романа Дзикуна (3-1) та Василь Васильців, що розгромив Юрія Бушміна з рахунком 3-0. Ще одна «суха» перемога була зафіксована в матчі Нестора Мицака та Любомира Савчина, де виграв перший. Вісімку сильніших на цих змаганнях замкнув Олег Гнедков, який здолав Богдана Слободу (3-1).

Олімпійка розпочалася швидкими перемогами Андрія Загайнова, Олега Гнедкова та Нестора Мицака, які з однаковими рахунками 4-1 обіграли Василя Васильціва, Миколу Левицького та Руслана Савича відповідно. У матчі між Дмитром Цаценком та Олегом Сомиком з самого початку розгорілася боротьба і після шести зіграних партій рахунок був однаковим – 3-3. В контрі сильнішим виявився Цаценко і пройшов до ½ фіналу.

Ігри за вихід у фінал були досить напруженими. Дмитро Цаценко здобув чергову перемогу в контрі, де здолав Андрія Загайнова. Дещо меншу дистанцію пройшов Нестор Мицак, аби обіграти Олега Гнедкова. Рахунок їхньої зустрічі – 4-2 на користь Мицака.

Вирішальний поєдинок тривав до чотирьох виграних партій. Протистояння між Дмитром Цаценком та Нестором Мицаком пройшло повністю за задумом Цаценка, який вийшов вперед вже з перших хвилин і зміг довести матч до перемоги. З результатом 4-1 Цаценко виграє п’ятий кий, який розігрують на аматорських змаганнях. Вітаю з перемогою.

Суперник Цаценка по фіналу Нестор Мицак наближається до позначки в 900 очок і за кілька турів зможе перейти у категорію професіоналів. На його рахунку – 864 очки. Також близькими до цієї позначки є Любомир Савчин – 849 очок, Андрій Загайнов – 845 очок та Оксана Бойко – 835 очок.

Вже скоро буде відома дата проведення щорічного комерційного турніру «Кубок Zovex – 2018». Слідкуйте за анонсами на офіційному сайті Федерації більярдного спорту міста Львова та сторінці в Фейсбук, а також на ресурсах блогу.